Motosiklete gönül verdiniz ama nasıl başlayacağınızı bilemiyor musunuz?
O zaman doğru adrestesiniz. Motosiklet kullanmak doğru eğitimi aldıkça ne zor, ne de tehlikelidir. Aksine hayatınıza renk katacak çok keyifli bir deneyimdir.

Kişiye özel motosiklet eğitimimiz başlıca iki dersten oluşur.

ders6

Teorik motosiklet dersi ve motosiklet direksiyon dersleri.

Teorik dersimizde, öncelikle motosikletin çalışma şeklini öğrencinin anlaması sağlanır. Motosiklete dair tüm kontrollerin çalışma şekli detaylı olarak anlatılır. Koruma ekipmanları ve nasıl kullanılacakları anlatılır. En çok yapılan başlangıç hataları anlatılarak öğrencinin en ufak bir risk almadan motosiklet sürüşünü öğrenmesi sağlanır.

Direksiyon derslerinde ise başlangıç olarak duruş ve kalkış, dönüş ve manevra, yokuşta kalkış ve duruş, vites geçişleri, parketme ve trafikte dikkat edilmesi gerekenler gibi dersler işlenir.

Ekstra olarak alınabilen ileri sürüş tekniklerinde ise yolculu sürüş, zorlu hava şartlarında sürüş, uzun yol teorileri, panik fren ve kontra gibi kazalardan kaçış teknikleri ve güvenlik önlemleri öğretilir.

Tüm bu dersler ile öğrenci motosiklete dair teorik ve pratik olarak eksiksiz bir noktaya gelmiş olur.

Dersler için bisiklet sürme becerisi şarttır. Bunun dışında herhangi bir tecrübe gerekmemektedir.

Öğrenci ehliyetini aldıktan sonra trafikte sürüş eğitimi de verilmektedir.

Motosiklet seçiminde öğrencilerimize yardımcı olunmaktadır. Beğenilen ikinci el motosikletin alımında ekspertiz hizmeti verilmektedir. Ayrıca güvenlik ekipmanları seçimi ve temini konusunda da tüm öğrencilerimize yardımcı olunmaktadır.